GoalTycoon

 

Ide o pomerne nový projekt autorov, ktorí vytvorili hru Marketlory. Aj táto hra je založená na reálnej ekonomike, v podstate je to niečo podobné, ale Goaltycoon je futbalový manager, takže konečne aj niečo pre vyznávačov športových resp. futbalových online hier. Čo je však veľmi zaujímavé, že tvorcovia tieto dve hry vzájomne prepojili. Vašou úlohou v hre bude starať sa o ekonomiku futbalového klubu a teda dbať na to, aby boli príjmy vyššie ako náklady, trénovať družstvo a samozrejme rozvíjať Váš klubový park.

Zaregistrovať sa možete pod týmto odkazom.

https://www.goaltycoon.com/bestfootballgame/lukezeett

 

Návod a  rady ako hrať a zarábať:

 

PRÍJMI:
Vstupenky - hlavný zdroj vašich príjmov, ich cena sa nastavuje v menu: City – Supporters…
Základné nastavenie je 0,5… 1,5… 2,5 SKK za jednotlivé tipy sedačiek, ich ceny môžete zvýšiť až dvojnásobne. Ak ich zvýšite tak Vaša popularita Vám bude každý domáci zápas klesať v rozmedzí od 5 do 25% až kým ich cenu nevrátite späť na základnú hodnotu.

DÔLEŽITÉ: Prijem zo vstupeniek nezískate ak hráte vonku alebo ak doma kontumačne vyhráte respektíve prehráte (kontumačne sa vyhráva ak Vy alebo Váš súper nemá pred zápasom nastavených 11 hráčov v základnej zostave, stáva sa to hlavne vtedy ak sa v predchádzajúcich zápasoch niekto zranil alebo vykartoval, systém automaticky nedopĺňa hráčov z lavičky na miesto zraneného alebo vykartovaného hráča aj keď máte na lavičke nastavených hráčov, preto si to treba pred každým zápasom skontrolovať).

Predaj hráčov - (zatiaľ nie je k dispozícii)

Zápasové, ligové a pohárové bonusy - doplním až keď presne zistím ako fungujú.

Založenie firmy: môžete si založiť firmu a predávať rôzne suroviny a materiál potrebný na údržbu alebo upgrade štadióna. Firmy sa zakladajú na MarketGlory.


VÝDAVKY

Platy hráčov a trénerov - platy sa odpočítavajú každý deň.

Cesta na vonkajší zápas - poplatok je 200 SKK za transport na každý zápas vonku.

Údržba štadióna: poplatky na údržbu sú rôzne v závislosti od veľkosti opotrebovania jednotlivých častí štadiónu a klubového areálu.

Nákup juniorov a trénerov - kupujú sa za goldy v menu : Market – BuyYouths, BuyTraners… 

POPULARITA!
Veľmi dôležitý faktor hry, vo všeobecnosti platí že čím máte vyššiu popularitu tím viac fanúšikov bude ochotných si zakúpiť vstupenky a na Váš domáci zápas. Počet týchto fanúšikov si môžete pozrieť pred každým zápasom v menu : City – Supporters…

Popularita STÚPA:

po každom vyhranom zápase o 3%...

v závislosti od levelu Vašej administratívnej budovy - od 0,2 do 1 bodu popularity denne...

v závislosti od levelu Vašich parkovacích miest - od 0,6 do 3 bodov popularity denne...

Popularita KLESÁ:

po každom remizovanom zápase o 2%...

po každom prehranom zápase o 5% od 5 do 25% pri každom domácom zápase ak máte nastavenú vyššiu cenu vstupeniek ako je základ...

o 10% ak máte menej miest na štadióne pre fanúšikov ako je počet fanúšikov ochotných zakúpiť si vstupenky na Váš domáci zápas (toto mi odrátalo zatiaľ len raz a to som hral doma už niekoľko zápasov kde som mal ten počet miest menší tak predpokladám že to bude odpočítavať tak raz za sezónu…)

Je tam toho omnoho viac možete byt členom slovenskej federácie a menit zákony napr. koľko bude bonus za výhru atď.  Každý týžden dostanete goldy.[Ked chcete kandidovat treba vám 25energy a 5 energy na hlasovanie, energia sa dá získat z jedla alebo energy nápojov potom váš tým podáva lepši výkon]


V hre ešte niesú spustené niektoré sekcie ako medzinarodne turnaje,niektore bonusy ale čoskoro to spustia,táto spoločnost je overená pretože MG už funguje cez 2 roky a nenájdete na nych zlú recenziu,prepriaznyvcov futbalových managerov asi nic lepšie nemoze byt ked si popri hre možu aj zarobit no nie?

 

Začiatok, a prvá stratégia:

Na začiatku je dôležité upraviť zostavu aby sa nám zvýšilo Scoring, dajme tomu, že to je kvalita tímu. Takže klikneme na Team - Tactics a zvolíme čo nelepšiu taktitu. Na začiatok by som ponechal 4-4-2 a čo najlepšie dosadíme hráčov do ich preferovaných postavení. To čo majú hráči nad sebou v koliesku znamená ako im tá pozícia svedčí. Najlepšie je 100 ale na štart stačí aj 75. Ak máme zostavu vytvorenú a urobili sme čo najlepšie Current Scoring Team je to najdôležitejšie za nami. Ďalej sa vrhneme na ceny vstupeniek aby sme mali väčšie príjmy, klikneme na Club Park - Stadium a pozrieme sa koľko máme kapacitu štadióna, potom klikneme na Club Park - Ticket Prices a pokúsime sa nastaviť ceny vstupeniek tak aby nám na štadión prišlo tak akurát ľudí koľko máme kapacitu štadióna. A vrhneme sa na poslednú vec a to je tréning klikneme na Team - training a tam posunieme všetkých hráčov do nejakého tréningu. Najlepšie je sa pozrieť na každého hráča zvlášť a zistiť v akej schopnosti nie sú tak dobrí a dať im taký tréning.

 

Podpora:

U každého hráča máte pozíciu ktorú hrá, tu je zoznam:
PureForwards
CF = Centre Forwards, IF = InsideForwards
Hlavní utočníci. Dajte im dobrú podporu a sledujte ako vám naskakujú body.
CoreTraining : Shoot
SecondaryTraining : HeadShot (ked je vysoky )
TertiaryTraining : Speed, BallControl, Stamina, Passing, LongShot

OffensiveSupport:
HO = Hole (in betweenstrikersmid), OM = OffensiveMidfield
Podpora utoku. Bez nich gol nedate
CoreTraining : HeadShot (iftall)
SecondaryTraining : LongShot, BallControl, Shoot
TertiaryTraining : Passing, Stamina, Speed, Tackling

CentralCore:
CM = CentralMidfielders, DM = DefensiveMidfielders
Stredopoliari. Kontrola lopty a nahrávania je najdôležitejšou u týchto.
CoreTraining : Dribbling
SecondaryTraining : LongShot, Passing, Stamina
TertiaryTraining : Speed, Tackling (Coreif DM)

Flanks:
RW / LW = RightLeftWingers. SLM / SRM = RightLeftSideMidfielders
Sú velmi dobrý pokiaľ ich nastavíte na voľne kopy alebo rohy.
CoreTraining : LongShot
SecondaryTraining : Speed, Passing, BallControl
TertiaryTraining : Tackling, Stamina

TheDefense:
CB = Centre Backs, SW = Sweepers, FLB / FRB = FullLeftBack, FullRightBack, WLB / WRB = WingLeftRightBacks.
Prvá obranna línia.
CoreTraining : Tackling
SecondaryTraining : Speed, Stamina
TertiaryTraining : Passing

Keepers:
GK = Goalkeepers
A poslednou prekážka pre súpera.
CoreTraining : Keeping
SecondaryTraining: Speed