GoldenTowns

 

Ide  projekt od tvorcov Anno1770. Jedná sa o browser strategickú hru Goldentowns, ktorá dáva registrovaným užívateľom možnosť si popri zábave privyrobiť aj nejaké reálne peniaze, alebo dokonca zlato. Hra pochádza údajne z Rumunska a dá sa hrať zatiaľ len v angličtine.

Zaregistrovať a začať zarábať možete po týmto odkazom:

www.goldentowns.com/?i=335403

 

 Samotná hra Goldentowns je založená na simulácií bežného mesta. Hneď ako sa zaregistrujete a prihlásite do hry, spustí sa vám jednoduchý tutoriál, kde vám vysvetlia ako hrať a hlavne ako postupovať v začiatkoch. Po úspešnom ukončení tutoriálu vás presmeruje do „reálnej“ hry a vy konečne môžete hrať „na ostro“. Na začiatku uvidíte svoje základné mesto, ktoré sa skladá z niekoľkých budov a to radnica, sklad, cintorín, vojenské budovy a nejaké budovy, či bane na ťažbu základných surovín ako je železo, kameň, drevo a pod. a zároveň továrne na ich spracovanie, píla, mlyn, kováč atď..

 

Všetky budovy spomínané vyššie sú na leveli 1. Vašou úlohou v hre bude ťažiť suroviny a postupne vylepšovať vaše mesto upgradnutím každej budovy na vyššiu úroveň.

 

Návod a  rady ako hrať a zarábať:

Prvých pár dní je táto hra dosť nudná a popravde to hru ani nepripomína. Vašou úlohou bude do hry len tak z času načas nakuknúť, postaviť, či vylepšiť budovu, rozširovať cesty a pod. Celkovo vám to nezaberie viac času ako 10 minút denne. Pokiaľ vás ta nuda neodradí, dočkáte sa v neskoršej fáze aj veľkej dávky zábavy, ako je napríklad bojovanie za vlastnú krajinu, rozhodovanie o politike atď.

 

Investícia vlastných peňazí nie je nutná, zvlášť ak sa chcete pripojiť do hry hlavne kvôli zábave. S investíciou je hra samozrejme rýchlejšia a hlavne vám pomôže prekonať nudné a nezáživné pasáže hry, ako zdĺhavé čakanie na dokončenie stavieb.

 

Hra je založená na simulácii bežného mesta, v ktorom môžete stavať cesty a križovatky, domy, továrne (mlyn, farma, kováč, píla, kameňolom, ílová jama a zlatý důl), sklady, školy, nemocnice, cintoríny, policajné stanice, hasičské stanice , reštaurácie, kasína a neskôr aj kasárne pre vojakov a iné vojenské budovy.

 

Základná mesto:

Hneď po prihlásení do hry uvidíte svoje základné mesto, ktoré sa skladá z radnice, skladu, cintorína, šiestich domov a šiestich tovární (mlyn, farma, kováč, píla, kameňolom, a ílová jama), pre výrobu základných surovín (zelenina, mäso, železo, drevo, kameň a íl). Všetky budovy sú na leveli 1.

Na začiatku hry máte každú surovinu po 100 kusoch a pre tieto suroviny potrebujete spomínaný sklad. Tu si dávajte pozor hneď na začiatku, pretože sklad má síce kapacitu 600 kusov ale len 100 od každej suroviny! Ak vyrobíte ďalšie suroviny a nebudete, mať miesto stratí sa Vám.

stavba mesta

 

Každú stavbu v meste je možné upgradovať na vyššiu úroveň a vždy sú k tomu potrebné nejaké ďalšie veci (upgradovať cesty, voľný robotníci alebo ďalšie budovy v dosahu).

 

Na začiatku je dôležité upgradovať cesty na lvl. 2. Budete ich potrebovať pre ďalší upgrade tovární a iných budov. Všetky budovy, ktoré chcete upgradovať na lvl. 2 vyžadujú cesty na lvl. 2 + jedného neskúseného robotníka, ktorý bude pracovať v budove + ďalšieho robotníka, ktorý bude budovu upgradovať. Cesta musí byť, prepojená s hlavnou budovou, inak upgrade "neplatí". Každú stavbu môžete urýchliť pomocou goldov alebo voľných robotníkov, ktorých vložíte do prebiehajúcej stavby.

 

Ďalší dôležitý krok hneď na začiatku je "produkcia" robotníkov (obyvateľov mesta). Týchto robotníkov môže produkovať jediná budova, a to radnica, ktorá na výrobu jedného robotníka potrebuje 25 kusov mäsa + 10 kusov zeleniny + voľné miesto v obydlí.

Tu sa Vám naskytujú dve možnosti, a to:

Postaviť nový dom na voľné miesto,

inovovať súčasný dom na lvl. 2. Táto možnosť je o niečo zložitejšia, pretože dom na lvl. 2 vyžaduje ceste lvl. 2 + tržnicu v dosahu tejto budovy.

 

U nových budov a ciest, ktoré postavíte, Vám tieto stavby chátrajú a je potrebné ich po čase opraviť!

Za zarobené goldy si môžete nechať zaslať pravé zlaté tehly alebo zameniť za eurá.